• Hakkı Yeten cad. No:13, Fulya Terrace Center, C2 blok, Kat:14, D:93, Fulya, Şişli, İstanbul
  • +90 (554) 638 29 00
  • yukselbukusoglu@gmail.com

KÖK HÜCRE TEDAVİ YÖNTEMİ

KÖK HÜCRE Tedavi Prosedürü:

Kişiden 50-200 cc (bir su bardağı kadar) cilt altı yağ dokusu (adipoz dokusu) lokal anestezi altında steril şartlarda Estetik Cerrahi uzmanı tarafından özel kanüller kullanılarak karın, bel veya kalçadan bölgesinden lipoaspirasyon yöntemi ile alınır.

Alınan bu yağ dokusu laboratuarda 37C’lik vücut ısısına benzer şartlarda özel tıbbi işlemlerden geçirilerek yaklaşık 5 cc kök hücreden zengin, yoğunlaştırılmış SVF sıvısı sıvı elde edilir.

Elde edilen bu kök hücreden zengin SVF sıvısı derhal hiç bekletmeden uzman doktor tarafından kişinin tedavi gerektiren eklem bölgesine injeksiyon yoluyla uygulanır.

KÖK HÜCRE Tedavisi ile diz, kalça omuz eklemi kireçlenmeleri (osteoartrit, artroz) , kıkırdak, aşınması, hasarı, spor yaralanmaları, menisküs, ligament yırtığı, bağ yırtılması ve yaralanması, tendon hasarı, kıkırdak hasarı, kıkırdak yenilenmesi ve tamiri, eklem yaralanması, eklem hasarı ortopedik kök hücre uygulamaları ile tedavi edilebilmektedir.

KÖK HÜCRE Tedavisi sonrası eklem yerindeki hasarlı dokuda iyileşme genellikle 2-3 ay sürer. Ancak özellikle ağrı şikayetlerinde 2-3 hafta içinde önemli bir gelişme beklenir. Hastanın klinik durumuna göre ikinci bir uygulama 6 -12 ay sonra gerekebilir.