• Hakkı Yeten cad. No:13, Fulya Terrace Center, C2 blok, Kat:14, D:93, Fulya, Şişli, İstanbul
  • +90 (554) 638 29 00
  • yukselbukusoglu@gmail.com

Kök hücre ile eklem tedavisi kıkırdak yenilenmesi ve kıkırdak tamiri sağlayarak eklem ağrılarını giderir

Dize kök hücre tedavisi - Diz ve kalça kireçlenmesine, kıkırdak hasarına kök hücre tedavisi

Kök hücre ile eklem tedavisi kıkırdak yenilenmesi  ve kıkırdak tamiri sağlayarak eklem ağrılarını giderir.

Kök Hücre SVF Tedavisi (yağ dokusundan elde edilen kök hücre) ile birlikte PRP'nin eklem içerisine injeksiyonu güvenilir ve eklem kireçlenmesinde etkili bir yöntemdir. Kök Hücre SVF Tedavisi sonrası ilk 6 ay içerisinde semptomların çoğu iyileşir. Kök Hücre SVF Tedavisi sonrası ilk 6 ayda eklem içerisindeki kıkırdak dokusunun kalınlaştığı ve kıkırdak dokudaki hasarın iyileştiği görülür. Ortalama olarak neredeyse hastaların tamamının Kök Hücre SVF Tedavisi sonrası  diz ağrısıeklem ağrısı şikayetlerinde iyileşme görülmüştür. Eklem kireçlenmesi olan hastaların ağrı şikayetlerinde ortalama olarak 3 ay içerisinde belirgin iyileşme ve azalma görülmekte; eklem içerisindeki kıkırdak dokuda ise 6 ay içerisinde kalınlaşma ve eklem hasarında iyileşme görülmektedir.  Kök Hücre SVF Tedavisi halk arasında kireçlenme, eklem romatizması olarak bilinen eklem ağrısı, diz ağrısı, hareketlerde tutukluk ile giden osteoartrit’de  kıkırdak yenileme ve kıkırdak tamiri sağlayarak  hastaların şikayetlerinde çok belirgin iyileşme sağlar. Eklem kireçlenmesi olan hastaların yaşam kalitesinin Kök Hücre SVF Tedavisi sonrasında oldukça belirgin şekilde iyileşme olduğu görülmektedir.

Eklem içi kök hücre tedavisi , dize kök hücre tedavisi ile eklem içerisine kendi yağ dokunuzdan elde edilen milyonlarca kök hücre verilerek eklem hasarı, kıkırdak hasarı, spor yaralanmaları sonrası oluşan bağ dokusu, ligament yaralanmaları hızlı ve etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Eklem problemleri olan kişilerde Kök Hücre ile eklem tedavisi ile kişinin sadece kendi yağ dokusundan alınan kendi hücreleri kullanıldığı için herhangi bir allerji veya red edilme riski yoktur; güvenilir bir tedavidir.

 

Kaynak : Symptomatic knee osteoarthritis treatment using autologous adipose derived stem cells and platelet-rich plasma: a clinical study. Khanh H, Triet D, et al. Biomedical Research and Therapy, 2014 (1):02-08 https://www.researchgate.net/publication/260155415_Symptomatic_knee_osteoarthritis_treatment_using_autologous_adipose_derived_stem_cells_and_platelet-rich_plasma_a_clinical_study